Siłownie plenerowe


OTWARTE STREFY AKTYWNOCI W GMINIE STRYSZAWA

6 czerwca Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Na liście wniosków pozytywnie zaopiniowanych znalazł się również wniosek złożony przez naszą Gminę.

Umowa na realizację zadania została podpisania 11. września 2018 r. Inwestycje oddano do użytkowania 15.10.2018 r.

Dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 48 300 zł, powstały dwa kolejne miejsca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w Lachowicach w sąsiedztwie szkoły i ośrodka zdrowia oraz
w Kurowie na działce przy szkole podstawowej.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z nowych obiektów rekreacyjno – sportowych, aby aktywnie spędzić ostatnie dni złotej polskiej jesieni. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku ze strefą relaksu i gier, wyposażone są w urządzenia do ćwiczeń plenerowych m.in.: bieżnie, wahadło, wioślarz, orbitrek, rowerek, biegacz oraz gry dla najmłodszych tj. kółko krzyżyk i labirynt. Dużą atrakcją z pewnością będą trampoliny ziemne, pierwsze takie urządzenia w naszej gminie,nowością jest też gra zręcznościowa ,labirynt, a z urządzeń do ćwiczeń polecamy bieżnię, która też jest nowością w naszej Gminie. Place dodatkowo zostały wyposażone w małą architekturę czyli ławki, stojaki na rowery, kosze, dla poprawy estetyki nasadzono zieleń.

Nowe miejsca mają sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

Załączniki

  • Data dodania:

    2018-06-11

    Autor: