Gwiazda Południa 2018


STRYSZAWA PRZYWITAŁA GWIAZDĘ POŁUDNIA

Wszystko rozpoczęło się w czwartek 12 lipca od prologu. Była nim jazda indywidualna na czas. Każdy z kolarzy był startowany przez sędziego Polskiego Związku Kolarskiego. O jak najlepszy rezultat walczono na siedmiokilometrowym dystansie między Szkołą Podstawową, a Beskidzkim Rajem. Dzień później do rywalizacji przystąpiono na już zdecydowanie dłuższej trasie. Prowadziła ona m.in. przez Jałowiec, wymagając od zawodników niemałej kondycji oraz wytrwałości.

W międzyczasie, gdy dorośli rywalizowali w okolicznych lasach, do zawodów przystąpiły dzieci. O atrakcyjne upominki rywalizowało ponad 100 dzieciaków w różnych kategoriach wiekowych. Każdy z nich otrzymał także pamiątkowy dyplom.

Po powrocie do rowerowego miasteczka przy Centrum Sportowym i Rekreacji w Stryszawie na kolarzy czekało już Koło Gospodyń Wiejskich, serwujące lokalne przysmaki. Posilić się można było także grochówką przyrządzoną przez strażaków z OSP Krzeszów. Najlepsi z zawodników otrzymali od wójta Rafała Laska pamiątkowe drewniane i różnokolorowe ptaszki. Zaangażowanie Wójta Gminy w Gwiazdę Południa jest szczególne: wpisuje się ona w jego wizję Stryszawy jako najbardziej sportowej gminy powiatu suskiego. Marzy on o wytyczeniu na stałe tras Gwiazdy Południa.

„Atmosfera była fantastyczna, jak co roku zresztą. To zasługa Ochotniczych Straży Pożarnych. To ich przedstawiciele zadbali o zabezpieczenie trasy, dzięki czemu zawodnicy mogli ścigać się w komfortowych warunkach. Wyróżnienie należy się także wspierającej nas Policji” – tak policjantom, druhnom i druhom dziękował po zakończeniu etapy Cezary Zamana, dyrektor sportowy Gwiazdy Południa.


ZAPRASZAMY NA ROWEROWE ZAWODY DLA DZIECI - 13 LIPCA 2018 

Nie tylko dorośli mogą cieszyć się z rywalizacji w Gwieździe Południa, naszej górskiej etapówki organizowanej pod Babią Górą. Do zabawy chcemy zaprosić najmłodszych zawodników w wieku do 13 lat. Podczas każdego z etapów Gwiazdy Południa (poza pierwszym – jazdą indywidualną na czas w Stryszawie) zorganizujemy specjalnie dla nich rowerowe, bezpłatne zmagania z podziałem na kategorie wiekowe i płeć:
• do lat 3 ( rowerki biegowe)
• 4-5 lat
• 6-7 lat
• 8-9 lat
• 10-11 lat
• 12-13 lat

Uwaga! Każdy ze startujących musi mieć kask.


GWIAZDA POŁUDNIA W STRYSZAWIE - ZAPOWIEDŹ IMPREZY 

Najciekawsza etapówka MTB w tym sezonie zawita do Stryszawy. Gwiazda Południa, górski maraton dla amatorów, już po raz kolejny rozpocznie się w Stryszawie. Ręce mogą zacierać miłośnicy rowerów w każdym wieku.

Uroczyste rozpoczęcie 4-dniowego maratonu nastąpi 12 lipca na terenie boiska sportowego LKS Jałowiec w Stryszawie. To stamtąd zawodnicy wyruszą na 7-kilometrową jazdę indywidualną na czas. Największą trudnością będą fin ałowe serpentyny prowadzące do Beskidzkiego Raju.
Czwartkowa próba będzie tylko rozgrzewką przed piątkowym maratonem. Tego dnia na zawodników czekać będzie pełnokrwista, pełna wyzwań trasa MTB z punktem kulminacyjnym na wierzchołku Jałowca. Swoje siły będzie można sprawdzić na dystansie Pro (54 km) lub ½ Pro (33 km).

Mieszkańcy Stryszawy, jak i całego powiatu suskiego, mogą przy zapisach na Gwiazdę Południa skorzystać z atrakcyjnej zniżki. Za udział w 4-dniowym maratonie zapłacą oni tylko 350 zł. W ramach tej kwoty otrzymują numer startowy oraz bogaty pakiet: bufety na trasie oraz przekąski i ciepłe posiłki w miasteczku rowerowym.

Atrakcje czekają również na najmłodszych rowerzystów. Dzieci do 13. roku życia mogą ścigać się 13 lipca w specjalnie dla nich przygotowanych zawodach z licznymi kategoriami wiekowymi. Maluchy do 3 lat popędzą po nagrody na rowerkach biegowych, pozostali młodzi uczestnicy mogą mieć dwukołowe rowerki. Wszyscy za to muszą nosić kaski. Dziewczynki i chłopcy z miejsc 1-3 z wszystkich kategorii wiekowych otrzymają nagrody, a pozostali startujący dyplom. Takie same zawody odbędą się także w sobotę i w niedzielę, odpowiednio w Makowie Podhalańskim oraz Zawoi. Kto wystartuje we wszystkich trzech wyścigach, ten otrzyma gadżet z limitowanej kolekcji, wykonany przez zawojską artystkę. Zapisywać można się przez stronę internetową lub 13 lipca w biurze zawodów przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie.

Załączniki

 
Formularz Zgłoszeniowy Gwiazdka Poludnia.doc 22.06.2018 | 74.00 KB
Pobierz
Data dodania:

2019-07-16

Autor: