XXV Złaz Samorządowców za nami


XXV Złaz Samorządowców za nami

W ostatnią sobotę sierpnia (28.08.2021) odbył się Złaz Samorządowców, w tym roku Samorządowcy wraz z rodzinami i sympatykami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich spotkali się już po raz XXV. Celem złazu jest promowanie rodzimych  miejscowości, podziwianie piękna krajobrazów i przyrody, ale przede wszystkim tworzenie wśród wspólnoty samorządowej przyjaznej atmosfery i integracji społeczności lokalnej, mieszkającej po obydwu stronach Babiej Góry. Od 25 lat inspiratorem, twórcą i głównym organizatorem złazu jest Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. Jest to wspólne przedsięwzięcie ze słowackim Zdruzeniem Babia Hora. Tegorocznym gospodarzem spotkania była Gmina Lipnica Wielka. Mieszkańcy Gminy Stryszawa i Samorządowcy wyruszyli w dwóch grupach na trasy złazowe.

Trasą nr 1 – Lipnica Wielka Przywarówka szkoła podstawowa – Stańcowa Polana (3 km).

Trasą nr 6 – Przełęcz Krowiarki – Sokolica – Kępa – Babia Góra (szlak czerwony) – Polana Stańcowa (szlak zielony) – 9 km.

Spotkanie na Polanie Stańcowej rozpoczęto uroczystą msza świętą sprawowaną w intencji uczestników  złazu i mieszkańców gmin  zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich. Po mszy świętej odbyły się liczne konkursy i zabawy. Były konkursy, pokazy, dmuchane atrakcje i animacje dla najmłodszych oraz wspólne śpiewy i zabawa. Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek. Gminy uczestniczące w złazie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na uwagę zasługuje fakt, że Gmina Stryszawa okazała się być najczęściej nagradzaną Gminą podczas XXV Złazu Samorządowców.


Stryszawa zdobyła następujące wyróżnienia:

dla najmłodszego uczestnika XXV Złazu Samorządowców – uczestnik Kamil Okruta,

dla osoby, która była na wszystkich Złazach – Pan Jan Łaciak – 24 Złazy,

dla najliczniejszej grupy XXV Złazu Samorządowców.

Ponadto uczestnicy Złazu z Gminy Stryszawa zaprezentowali bardzo wysoki poziom w konkurencjach sportowych:

w konkurencji – przeciąganie liny: Gmina Stryszawa zajęła I miejsce,

w konkurencji – skok w dal z miejsca: Gmina Stryszawa zajęła III miejsce,

w konkurencji – rzut piłką lekarską w dal: Gmina Stryszawa zajęła I miejsce.

Ze względu na bardzo wysoki poziom oraz różnorodność prezentowanych utworów w konkursie na najbardziej rozśpiewaną grupę jury postanowiło wyróżnić wszystkie grupy, które zaprezentowały się na scenie. 

Tegorocznemu gospodarzowi Gminie Lipnica Wielka serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i wspaniałą gościnę.


Kolejny Złaz Samorządowców odbędzie się w Stryszawie.

Do zobaczenia już za rok!


Justyna Habowska-Kardaś

Data dodania:

2021-09-01

Autor: