W Stryszawie utworzono nowy oddział przedszkolny


W STRYSZAWIE UTWORZONO NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY


Władze Gminy Stryszawa w ubiegłym roku podjęły decyzję o utworzeniu nowego, dodatkowego oddziału przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Stryszawie. Decyzja ta podyktowana była dużym zainteresowaniem rekrutacją dzieci do grupy 3-4 latków oraz ograniczoną liczbą wolnych miejsc.

Nowy oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich już od września rozpoczął swoją działalność.

Do dyspozycji przedszkolaków została oddana sala z miejscem do zabawy i zajęć edukacyjnych, szatnia oraz łazienki przystosowane do wieku dzieci. Oddział został wyposażony m. in. w nowe stoliki, krzesełka i szafki. Dzieci mogą korzystać z przestronnych i jasnych pomieszczeń oraz mnóstwa kolorowych zabawek

Jak podkreśla sam Wójt Gminy Stryszawa Pan Rafał Lasek: „Zwiększenie miejsc przedszkolnych dla najmłodszych dzieci jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Dzisiaj, dzięki wytężonej pracy wielu osób widzimy efekty tych działań.”

Mamy nadzieję, że nowo utworzony oddział przedszkolny wraz z nową salą cieszył się będzie uznaniem, jako miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci, z profesjonalną opieką nauczycieli i opiekunów oraz smacznymi posiłkami przygotowywanymi na miejscu w kuchni.

Justyna Habowska-Kardaś

Autor zdjęć: dyrektor przedszkola Pani Joanna Świerkosz.Data dodania:

2021-09-10

Autor: