Spotkanie opłatkowe strażaków

Spotkanie opłatkowe strażaków Gminy Stryszawa

 

W sobotę 22 grudnia 2018 roku w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie odbyło się tradycyjnie spotkanie opłatkowe strażaków Gminy Stryszawa.

 W spotkaniu opłatkowym oprócz strażaków wzięło udział wielu znanych gości, m.in.: ks mgr Aleksander Salamon- Proboszcz Parafii Św. Anny w Stryszawie – kapelan gminnych strażaków, Senator Senatu RP Andrzej Pająk, mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, starszy bryg. mgr inż Piotr Harańczyk-Prezes ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej, Ryszard Hadka- Przewodniczący Rady Powiatu, mgr Krystyna Wajdzik- Przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Stryszawa.

W składanych życzeniach dziękowano strażakom za gotowość do niesienia pomocy ludziom
w tragicznych chwilach ich życia, za pracę z młodzieżą i dawanie swoją postawą wzoru bezinteresownego poświęcenia dla drugiego człowieka.
Ks.Proboszcz Aleksander Salamon udzielił błogosławieństwa strażakom oraz uczestnikom spotkania. Uczestnicy połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Gminy Stryszawa pod dyrekcją Krzysztofa Górskiego.

Boże Narodzenie to najcieplejsze święta spośród wszystkich, które obchodzimy w ciągu roku. Składane życzenia w większości się spełniają, a chwile spędzone na tym opłatku przejdą do pamięci i nie tylko zdjęcia będą świadczyły o tym, że tworzymy wspólnotę i łączymy się nie tylko w czasie działań ratowniczych.

Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń, wspólnego kolędowania oraz rozmów w gronie strażackim.

 

mgr Grażyna Świerkosz

Załączniki

  • Data dodania:

    2019-01-10

    Autor: