„RZYCZKI” Kazimierza Kachla

„Ogólnie jednak było wesoło, miło, swojsko a niekiedy w wielkiej ciasnocie i duchocie.”


Warto sięgać do przeszłości, aby zrozumieć, skąd pochodzimy i jak kształtowało się życie naszych przodków. Książka „Rzyczki. Życie w dawnych czasach i otoczenie turystyczne. Ocalić od zapomnienia" stanowi podróż w czasie, podczas której czytelnicy mogą zagłębić się w życie ludzi zamieszkujących osiedle Rzyczki w sołectwie Kuków.


Autor wnika w historię i codzienność mieszkańców Rzyczek, odkrywając niezwykłe historie, zwyczaje i tradycje, które kształtowały ich życie przed laty. Malownicze krajobrazy i ciekawe miejsca turystyczne stają się tłem dla opowieści o dziejach osiedla, a liczne fotografie zamieszone w publikacji zachęcają do odkrywania piękna okolicy.


„Rzyczki. Życie w dawnych czasach i otoczenie turystyczne. Ocalić od zapomnienia" to fascynująca lektura dla miłośników historii lokalnej, która pozwala na odkrywanie piękna zarówno dawnych, jak i współczesnych czasów.


Zainteresowanych dziejami mieszkańców osiedla Rzyczki zapraszamy Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie, gdzie można nabyć książkę autorstwa Kazimierza Kachla.Data dodania:

2024-01-24

Autor: