Maraton rowerowy w Kukowie za nami


Jak zapowiadaliśmy tak się stało, wczoraj tj. 23 czerwca 2019 r. z boiska sportowego w Kukowie wystartował maraton rowerowy MTB. Gmina Stryszawa na dobre zagościła już w kalendarzu każdego pasjonata wyścigów rowerowych. Stryszawa stała się atrakcyjną Gminą dla zapalonych kolarzy i miłośników dwóch kółek. Wszystko to nie tylko za sprawą organizowanej od 2016 r. na terenie Gminy Stryszawa „Gwiazdy Południa”, która ściąga do naszej Gminy miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej, ale również za sprawą organizowanego po raz drugi w tym roku DARE To Be MTB Maratonu w Stryszawie. DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Kukowie przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Stryszawa przygotował trzy dystanse: FULL, HALF i QURTER zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Kukowie. Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady  im dalej tym trudniej nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. Trzy  dystanse przygotowane  dla uczestników tej imprezy pozwalały wybrać idealny dla siebie, nikt kto zdecydował się na start, nie opuszczał Stryszawy niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB. Nie zabrakło odcinków technicznych,  przejazdów przez potoki i leśne ścieżki. Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym razem ze Szkółką Kolarską MOVIMENTO rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowa dla dzieci, które cieszyło się dużą popularnością. Blisko 140 osób oficjalnie zgłosiło się do udziału w maratonie, liczba ta nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyjała uczestnikom, lekki wiaterek i delikatne promienie słońca wspomagały sportowego ducha rywalizacji. Kolarstwo to jeden z popularniejszych sportów w Polsce, wymagający niesamowitego zacięcia i dobrej kondycji. Jednak pomimo wszystko nawet jeślipo dojechaniu do mety ciężko złapać oddech i zebrać myśli, to radość z ukończenia takiej trasy jak w Stryszawie warta jest każdych z poświęceń – tak jednogłośnie podczas maratonu wypowiadali się jego uczestnicy. Dare To Be Maraton MTB  Stryszawa 2019 odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Stryszawa pana Rafała Lasek oraz pod Patronatem Honorowym Starosty Suskiego pana Józefa Bałosa.

Już dziś zapraszamy Państwa serdecznie do Stryszawy w dniach 11i 14 lipca 2019 r. - po raz kolejny nasza miejscowość stanie się królestwem dla kolarzy, którzy będą mogli wziąć udział w amatorskim maratonie rowerowym o charakterze sportowo – rekreacyjnym pn. „Gwiazda Południa”. 14 lipca zapraszamy również wszystkie dzieci, dla których przewidziano sporo atrakcji.

Wszystkim uczestnikom DARE To Be MTB Maraton dziękujemy za wspaniałe sportowe widowisko.

Bądźcie z nami podczas Gwiazdy Południa już teraz zawodnikom życzymy rewelacyjnych czasów na mecie oraz wiele radości w czasie trwania zawodów.

Do zobaczenia!

Data dodania:

2019-06-24

Autor: