Maraton rowerowy MTB w Stryszawie


MARATON ROWEROWY W STRYSZAWIE ZA NAMI


19 czerwca 2022 r. z boiska sportowego w Stryszawie wystartował maraton rowerowy MTB. Wyścigi rowerowe od lat ściągają do naszej Gminy miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej. Maraton MTB to cykl zawodów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Stryszawie przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Stryszawa przygotował trzy dystanse: FULL – 50 km, HALF – 40 km i QURTER – 28 km zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Stryszawie przy Centrum Sportu i Rekreacji. Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady  im dalej tym trudniej nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. Trzy  dystanse przygotowane  dla uczestników tej imprezy pozwalały wybrać idealny dla siebie, nikt kto zdecydował się na start, nie opuszczał Stryszawy niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB. Nie zabrakło odcinków technicznych,  przejazdów przez potoki i leśne ścieżki. Blisko 180 zawodników oficjalnie zgłosiło się do udziału w maratonie, liczba ta nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyjała uczestnikom, lekki wiaterek i promienie słońca wspomagały sportowego ducha rywalizacji. 

Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowa dla dzieci, które cieszyło się dużą popularnością. 

Kolarstwo to jeden z popularniejszych sportów w Polsce, wymagający niesamowitego zacięcia i dobrej kondycji. Jednak pomimo wszystko nawet jeśli po dojechaniu do mety ciężko złapać oddech i zebrać myśli, to radość z ukończenia takiej trasy jak w Stryszawie warta jest każdych z poświęceń – tak jednogłośnie podczas maratonu wypowiadali się jego uczestnicy. Maraton MTB  Stryszawa 2022 odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek.


Wszystkim uczestnikom Maratonu rowerowego MTB dziękujemy za wspaniałe sportowe widowisko.

Załączniki

  • Data dodania:

    2022-06-20

    Autor: