Konkurs plastyczny: Wymień kocioł - dbaj o środowisko, zdrowie swoje i sąsiadów


Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Powiatu Suskiego do udziału w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym pn.: "WYMIEŃ KOCIOŁ - dbaj o środowisko, zdrowie swoje i sąsiadów".

Konkurs połączony jest z zbiórką zużytych baterii.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia poprzez wykonanie plakatu informującego o konieczności wymiany kotłów pozaklasowych.

Prosimy Nauczycieli Szkół Podstawowych i Przedszkoli o promowanie konkursu wśród uczniów, zachęcanie do udziału oraz przedstawianie na lekcjach tematu szkodliwości zanieczyszczeń powietrza i związanych z tym zagrożeń dla zdrowia oraz podkreślanie jak ważna jest dla środowiska, w którym żyjemy wymiana starych pieców na nowoczesne piece centralnego ogrzewania zgodnie z wymogami uchwały antysmogowej.

Termin nadsyłania prac do 31.03.2022 r.

Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody.

Planowany termin wręczenia nagród : do 17 czerwca 2022 r.

Więcej informacji o konkursie, regulamin znajduje się na stronie: https://eko.powiatsuski.pl/wymien-kociol-konkurs-plastyczny/

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Wydział Środowiska w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA pn. „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”/ LIFE – IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005


Zapraszamy do udziału w konkursie.


Data dodania:

2022-01-14

Autor: