Gwiazda Południa w Stryszawie


STARTUJMY W GWIEŹDZIE POŁUDNIA

To już piąty rok z rzędu, gdy razem z kolarskim mistrzem Polski Cezarym Zamaną organizujemy Gwiazdę Południa w Stryszawie. To najbardziej emocjonująca w kraju górska etapówka. Jak przyznają sami organizatorzy jest to nie lada wyzwanie sprostać tylu oczekiwaniom w tak trudnym dla nas wszystkich czasie.

„To pierwsza etapówka w Polsce w czasach pandemii koronawirusa. Cieszę się, że przyjechaliście do Stryszawy, jutro też tutaj będziecie… Życzę wam powodzenia, bo trasy, które przygotowaliśmy, tradycyjnie dadzą wam się we znaki - powiedział na rozpoczęcie piątej edycji Gwiazda Południa jej pomysłodawca Cezary Zamana.

Po długim okresie oczekiwania w związku z epidemią COVID-19, w końcu udało się zorganizować imprezę sportową na terenie naszej Gminy. Niestety ze względu na wciąż zbyt duże ryzyko zarażenia się koronawirusem władze Gminy Stryszawa podjęły decyzję o pewnych ograniczeniach. W tym roku niestety nie odbyły się cieszące się tak olbrzymią popularnością zawody dla dzieci, zabrakło również innych atrakcji towarzyszących. Wszystko to jednak w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwa.

W Stryszawie rozegrały się dwa etapy w dniach 9 oraz 10 lipca 2020 r. Czterodniowe ściganie rozpoczęło się na terenie naszej gminy w czwartek 9 lipca, kiedy to z boiska sportowego przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie wystartowali zawodnicy na dystansie ½ Pro. Stryszawa była również gospodarzem drugiego, piątkowego etapu, który podzielony był na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już większych umiejętności). Dzięki temu podziałowi w Gwieździe Południa mogą wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie. Po piątkowych zmaganiach nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali przez Cezarego Zamanę oraz Wójta gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek.

Bardzo istotne jest, że każdy z etapów został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym. Zawodniczkom oraz zawodnikom zapewniono bezpieczeństwo.

Wójt Gminy Stryszawa przyznaje, że: „zawody zorganizowane na wysokim poziomie, atmosfera również sprzyjająca rywalizacji, choć nieco inna niż w poprzednich latach. Podziękowania należą się Ochotniczym Strażom Pożarnym, to przedstawiciele OSP zadbali o zabezpieczenie trasy, dzięki czemu uczestnicy wyścigu odczuwali komfort i bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że zawodnicy z całej Polski i zagranicy w przyszłym roku po raz kolejny zdecydują się odwiedzić Gminę Stryszawa i uda się nam zorganizować imprezę, tak jak to bywało w poprzednich latach już z zwodami dla dzieci i innymi atrakcjami, które towarzyszyły temu wyścigowi.”


Data dodania:

2020-07-10

Autor: