Gwiazda Południa 2019 - etap I


Pierwszy etap jednego z największych peletonów rowerowych na południu małopolski już za nami. Zapowiadana impreza rozpoczęła się wczoraj o godz. 10:00, wtedy to właśnie z boiska sportowego przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie wystartowali miłośnicy dwóch kółek z całej Polski i z zagranicy.

Gdy peleton z impetem wystartował na dystans 1/2 Pro i Pro, z równie wielką zapalczywością w ślad za nim wyruszyły gęste, kłębiące się granatowe chmury. Niosły ze sobą nie tylko ochłodzenie i deszcz, ale i pioruny z gradem. Gradu było tak dużo, że w poszczególnych miejscach na szlaku tworzyły się białe zaspy. 

Zawodniczki i zawodnicy zaciskali zęby i bez mrugnięcia okiem "brali na klatę" piętrzące się przed nimi trudności. Każdy z nich wracał na metę na stryszawski stadion z unikalnym makijażem we wszystkich odcieniach błota.

Mimo dopadającego kolarzy chłodu i lekko drżących warg, przez które nieraz trudno było sklecić sensowne zdanie, nie było takiej osoby, która nie chwaliłaby trasy. 

Kolejny etap zmagań w blasku Gwiazdy Południa w Stryszawie odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 14.07.2019 r. Podczas niedzielnych zmagań organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla dzieci. Zaplanowano zawody rowerowe dla najmłodszych, a ich start przewidziano na godzinę 10:00.

Serdecznie zapraszamy!

Data dodania:

2019-07-12

Autor: