Eliminacje gminne OTWP w Gminie StryszawaELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ W GMINIE STRYSZAWA

W dniu 9 marca 2022 roku w naszej Gminie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W organizacji konkursu Gminę Stryszawa wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także między innymi organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Stryszawa, łącznie 39 osób. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – I grupa wiekowa to uczniowie klas I-VI, a druga to uczniowie klas VII-VIII. Po dokonaniu oceny testów i ustnych eliminacjach, jury w składzie: asp. sztab. Arkadiusz Kachel

z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, st. asp. Michał Szwed z PSP Sucha Beskidzka - Komendant Gminny ZOSP RP w Stryszawie i Justyna Habowska-Kardaś sekretarz ZOG ZOSP RP w Stryszawie zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (klasy I-VI szkół podstawowych):

  • Julian Gibas – Szkoła Podstawowa w Kukowie (opiekun Pani Justyna Ćwiernia).

II grupa wiekowa (klasy VII-VIII szkół podstawowych):

  • Marek Sobański – Szkoła Podstawowa w Lachowicach (opiekun Pani Anna Błachut).

Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 31 marca 2022 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w formie sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy świadomość młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a w przyszłości będzie procentować.

Data dodania:

2022-03-15

Autor: