zdjęcie bocianów

Dofinansowanie do budowy przedszkola w miejscowości Lachowice


MIESZKAŃCY LACHOWIC DOCZEKAJĄ SIĘ NOWEGO PRZEDSZKOLA

GMINA STRYSZAWA POZYSKAŁA NA TEN CEL 1.500 000,00 zł.

Gmina Stryszawa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego celem jest przeznaczenie środków rządowych na inwestycje bliskie ludziom pozyskała 1,5 miliona złotych na budowę przedszkola w miejscowości Lachowice.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 434,05 m2, zaprojektowano w nim trzy sale dydaktyczne i pomieszczenia niezbędne do funkcjonowanie przedszkola (kuchnia z zapleczem, jadalnia, toalety, szatnie, pomieszczenia porządkowe, kotłownia, pokój logopedy, pokój dyrektora).

Planowana inwestycja od dawna spędzała sen z powiek władzom gminy Stryszawa ze względu na stan techniczny budynku, w którym mieści się obecnie przedszkole. Z analiz oraz rozeznań cenowych, które przeprowadziła Gmina jasno wynikało, że remont istniejącego już przedszkola był nieopłacalny ekonomicznie między innymi ze względu na to, że budynek ten ma już 100 lat i materiały, z których był wybudowany są słabej jakości.

Pozyskane dofinansowanie pozwoli ruszyć z pracami budowlanymi jak najszybciej, ponieważ inwestycja jest w pełni przygotowana do realizacji. Gmina posiada dokumentacje techniczno-kosztorysową oraz prawomocne pozwolenie na budowę.

Inwestycja ta bez wątpienia przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego gminy Stryszawa, w tym do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez zapewnienie odpowiednich warunków do nauki i pracy pedagogicznej. Ponadto budowa nowego przedszkola pozwoli przede wszystkim na zwiększenie liczby dzieci objętych edukacją przedszkolną.

Władze gminy Stryszawa pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu posłowi Filipowi Kaczyńskiemu oraz Panu senatorowi Andrzejowi Pająk za wsparcie oraz życzliwą pomoc okazaną podczas starań o pozyskanie dofinansowania na ten cel. Państwa zaangażowanie w pozyskanie tych środków oraz praca na rzecz naszego środowiska lokalnego jest nieocenione. Jesteśmy pewni, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa, ta wiadomość choć trochę przyczyni się do poprawy nastrojów panujących w społeczeństwie.


Justyna Habowska-Kardaś


Data dodania:

2021-03-31

Autor: