100 lat życia Marii Pochopień

100 lat życia do piękny jubileusz i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego wieku. Tą wyjątkową uroczystość obchodziła 27 października 2022 r pani Maria Pochopień ze Stryszawy, która jest najstarszą mieszkanką naszej gminy. Z okazji tego pięknego jubileuszu Panią Marię odwiedził Wójt Gminy Stryszawa pan Rafał Lasek wraz z Kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego panią Urszulą Gąsiorek. Pani Maria została obdarowana płynącymi prosto z serca życzeniami, bukietem bordowych róż, prezentem i listem gratulacyjnym który osobiście wręczył Wójt Gminy Stryszawa. W tym dniu wraz z panią Marią zgromadziła się liczna rodzina z którą wzniesiono toast za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano „200lat”. Specjalne gratulacje i życzenia kolejnych długich lat życia Jubilatce w imieniu Premiera RP pana Mateusz Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity przekazał Wójt Gminy Stryszawa.

Pani Maria swoje dzieciństwo spędziła na osiedlu Carzaki, które graniczy z Bujarami, na którym mieszka obecnie. Od małego pomagała rodzicom na roli oraz przy młodszym rodzeństwie. Podczas II wojny światowej została wysiedlona lecz udało jej się z rodziną wrócić w rodzinne strony. Mając 25 lat stanęła na ślubnym kobiercu ze Stanisławem Pochopień. Pani Maria doczekała się siedmioro dzieci, ośmiorga wnucząt oraz ośmiorga prawnucząt. Cieszy się dobrym zdrowiem i tryska optymizmem.

Pani Marii jeszcze raz życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, niesłabnącego optymizmu i radości życia oraz kolejnych jubileuszów.


Zdjęcia - zródło sucha24.pl

Załączniki

  • Data dodania:

    2022-11-02

    Autor: