zdjęcie bocianów

Rozpoczęcie roku szkolnego


UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY


We wtorek, 1 września uczniowie z gminy Stryszawa zainaugurowali nowy 2020/2021 rok szkolny. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół i swoich codziennych obowiązków.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego Minister Edukacji wystosował list do rodziców i nauczycieli w związku z powrotem uczniów do szkół. W liście zaznaczył jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych.

Nowy rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla kierowników placówek, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Nie będzie obowiązku zakrywania nosa i ust podczas zajęć dydaktycznych. Konieczna jednak będzie dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku. Osoby, które wykazują niepokojące objawy, takie jak kaszel powinny pozostać w domach, aby nie narażać pozostałych uczniów.

Dyrektorzy placówek oświatowych w gminie Stryszawa wdrożyli odpowiednie procedury na wypadek ewentualnych zachorowań.

Wszystkim uczniom, pracownikom oświaty oraz rodzicom życzymy spokojnego, bezpiecznego, a przede wszystkim zdrowego pełnego sukcesów roku szkolnego 2020/2021.


Data dodania:

2020-09-07

Autor: