Koncert Noworoczny 2020

Koncert Noworoczno-Jubileuszowy 2020

W sobotę, 18 stycznia 2020 o godz. 16.15 w sali widowiskowej OSP Kuków odbył się Koncert Noworoczny. W tym roku wyjątkowy, bo połączony z obchodami Jubileuszu 15-lecia Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa. Wcześniej, o godz. 15.00 z tej właśnie okazji w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy członkowie orkiestry, ich rodziny, zaproszeni goście oraz wszyscy sympatycy wzięli udział w Mszy św. w intencji orkiestry celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Antoniego Kanię.

Jubileusz to również okazja do podsumowań, prezentacji osiągnięć, podziękowań, gratulacji i życzeń. Na zakończenie koncertu przemawiali zaproszeni goście: Rafał Lasek - Wójt Gminy Stryszawa, Andrzej Pająk - Senator RP, Ryszard Hadka - Przewodniczącyrady powiatu,Krystyna Wajdzik - Przewodnicząca rady gminy, Jacek Zając - radny powiatu suskiego i współzałożyciel orkiestry oraz Piotr Ścieszka - kapelmistrz orkiestry z Pewli Ślemieńskiej, którzy gratulowali orkiestrze jubileuszu i sukcesów.

Zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi oklaskami każdy wykonany przez orkiestrę utwór. Program koncertu w pierwszej części miał bożonarodzeniowy charakter. Gościnnie wystąpiła Izabela Bąk, która zaśpiewała z towarzyszeniem orkiestry 4 utwory oraz Antoni Kachel, młody, obiecujący muzyk, który zagrał na akordeonie guzikowym. Kolejne części koncertu miały charakter przede wszystkim rozrywkowy, w których dominowały utwory taneczne m.in. w rytmie samby czy tanga. Podczas koncertu usłyszeliśmy również Marsza Odwach - E. Maja, dixielandy, a na zakończenie koncertu, orkiestra zagrała oczekiwanego przez wszystkich Marsza Radetzkyʹego Johanna Straussa oraz tradycyjne „Sto lat” dla wszystkich obecnych.

Orkiestra zaprezentowała się w nowych koszulach, które zostały uszyte w ramach realizacji projektu z programu „Małopolskie Orkiestry Dęte2019 - NA START”. Z tego też projektu orkiestra wzbogaciła się o dwa nowe instrumenty, dofinansowane z budżetu województwa małopolskiego. Każdy z uczestników koncertu mógł sobie zabrać nagraną i wydaną pod koniec 2019 roku płytę orkiestry, która też powstała w ramach realizacji innego projektu z programu „EtnoPolska 2019”, dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury.

GOK Stryszawa