Publikacje do pobrania

Zajęcia ze stołem multimedialnym - deklaracja zgłoszenia

Pobierz zgodę rodziców

Publikacje i filmy do pobrania


"Zabawki stryszawskie z kogutem w tle. Rodzinne malowanie."

Film nakręcony w roku 2020 przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie. Prezentuje on akcję malowania kogutów on-line przez trzydzieści rodzin z gminy Stryszawa. 

Film dofiansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz film"Tradycje zabawkarskie. Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej"

Folder wydany w roku 2013 przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie. Opisuje on ludowe zabawki drewniane, tworzone od ponad 150 lat w żywiecko-suskim ośrodku zabawkarskim.
Publikacja dofiansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz publikację"Przysłop z widokiem na historię"

Książka wydana w roku 2018 przez Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju "Przysłop". W książce odnajdziemy informacje związane z historią osiedla Przysłop, miejsca położonego na granicy gmin Stryszawa, Zawoja i Maków Podhalański. Historie pozyskano nie tylko ze źródeł książkowych, ale również z rozmów z najstarszymi mieszkańcami Przysłopia. Niesamowite historie ludzi i miejsca łączą ciekawe, stare fotografie.
Pobierz publikacjęUlotka questu "Dolina Stryszawki"

Poniżej publikujemy do pobrania ulotkę trasy questowej pt. "W dolinie Stryszawki". Quest zlokalizowany jest w Roztokach, najstarszym przysiółku Stryszawy. Poprowadzi Cię po najciekawszych jego miejscach pokazując piękną przyrodę oraz elementy historii i kultury tej części wsi.
Pobierz ulotkę