Tradycje zabawkarskie z kogutem w tle

Tradycje zabawkarskie z kogutem w tle.

W roku 2020 ze względu na zagrożenie pandemią koronawirusa nie było możliwe zorganizowanie 24. Święta Zabawki Ludowej. Namiastką tej imprezy będzie zorganizowanie dwóch mniejszych imprez: Jarmarku Twórczości Regionalnej i Dni Otwartych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. 

Wokół tych imprez organizujemy działania aktywizujące zarówno twórców jak i mieszkańców: warsztaty „Z kogutkiem” dla dzieci i młodzieży, rodzinne malowanie kogutów na kiju on-line i stworzenie z tej akcji filmu, otwarcie dwóch wystaw, pokazy rękodzielnicze, konkurs na zabawkę, stworzenie dużych kogutów do Parku Zabawki i wizytówkowej strony www Beskidzkiego Centrum Zabawki oraz wydruk materiałów promujących. Wszystkie te działania są promocją Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej, tradycji zabawkarskiej i innej twórczości ludowej oraz kulinarnej.

Kwota finansowania: 60 000 zł.


Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.