Projekt: Stryszawa - miejsce z tradycją i klimatem


Projekt: „Stryszawa - miejsce z tradycją i klimatem”

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie realizuje projekt pt. „Stryszawa - miejsce z tradycją i klimatem” w ramach Programu EtnoPolska 2021.

Dzięki dofinansowaniu uda nam się zrealizować kilka ważnych działań związanych z przekazem lokalnychtradycji oraz artystycznych inspirowanych lokalną kulturą, angażującprzy tym twórców ludowych i popularyzując pamięć o artystach ze Stryszawy. W ramach zadaniazorganizujemy cykl "Letnich warsztatów artystycznych", na które już zapraszamy. Zapisy trwają do 10 lipca.

Zorganizujemy również IV Plener Malarski im. Władysława. Fronta, wystawę poplenerową i Dni Otwarte w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD odbędą się w dniach 11,12 września przy Gminny Ośrodku Kultury w Stryszawie znanym tez jako Beskidzkie Centrum zabawki Drewnianej. W tych dniach nie tylko będzie można zobaczyć wystawy związane z zabawkarstwem, ale też wziąć udział w warsztatach, będzie można spotkać twórców na stoiskach, a także spróbować lokalnych smaków, gdyż w tym roku temu wydarzeniu będą towarzyszyć stoiska prezentujące lokalne tradycje kulinarne.


Zapraszamy mieszkańców i przyjezdnych do udziału w organizowanych w ramach projektu wydarzeniach kulturalnych.

GOK Stryszawa