Wystawa Zbigniewa Micherdzińskiego

Od św. Anny do św. Zachariasza

27 stycznia w galerii Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej otwarto nową wystawę. Tym razem prezentujemy malarstwo na szkle Zbigniewa Micherdzińskiego – zeszłorocznego stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor wystawy to pasjonat folkloru. Od lat pracuje w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej, gdzie m.in. założył Galerię Sztuki. To pomysłodawca i organizator wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, targów sztuki ludowej i imprez skierowanych do twórców ludowych. W latach 90-tych XX w. był jednym z inicjatorów utworzenia w Stryszawie Beskidzkiego Centrum Zabawkarstwa.

Na 22 obrazach zobaczymy poczet wybranych przez autora świętych wraz z ich atrybutami. W jednej z prac autor nawiązał do wojny na Ukrainie, ukazując św. Floriana nad zniszczonym miastem.

Artysta często przekazuje swoje umiejętności malarskie młodemu pokoleniu. Za swoją działalność na polu kultury otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego.

Wystawę można zobaczyć do 24 lutego 2023 w galerii Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie Górnej. Zapraszamy!

GOK Stryszawa