Sukcesy naszych muzykantów

Młodzi muzykanci uczący się gry na skrzypcach pod kierunkiem Wojciecha Kubasiaka w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie, a tym samym członkowie Kapeli „Spod Jałowca”, po raz pierwszy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych Babiogórskie Posiady”, które odbyły się w Zawoi 19 czerwca 2021 r.

W kategorii instrumentaliści - dzieci, III miejsce zajęli Filip Gębala i Amelia Gałuszka ze Stryszawy, w kategorii młodzieżowej instrumentalistów II miejsce zajęła Emilia Urbaniec ze Stryszawy. Największy jednak sukces osiągnął Dominik Bogdan z Krzeszowa, który zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do dalszego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej na „Sabałowe Bajania”, gdzie wystąpił 5 sierpnia br. Tam również został wysoko oceniony zdobywając III miejsce.

Dominik dał się poznać jako utalentowany,bardzo dobrze zapowiadający się skrzypek. Tym bardziej, że na tym instrumencie gra dopiero od niespełna dwóch lat. Gratulujemy wszystkim osiągnięć i życzymy wielu, dalszych sukcesów. Niech góralska muzyka Wam w duszy gra.

GOK Stryszawa