Sukces naszej młodzieży w konkursie recytatorskim

Wielki sukces, wielka duma, wielki smak na więcej!

Paulina Kłapyta, uczennica IV klasy technikum ekonomicznego i stała uczestniczka zajęć prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „W cieniu jodeł i świerków” organizowanym przez Bibliotekę Suską.

Celem konkursu jest kształcenie estetyczne dzieci i młodzieży w duchu umiłowania i szacunku do ziemi rodzinnej poprzez odkrywanie piękna poezji i prozy autorów regionu podbabiogórskiego. Paulina wybrała dwa utwory Henryka Biłki, którymi oczarowała jury oraz wszystkich zgromadzonych w bibliotece gości.

Warto zaznaczyć, że Paulina nigdy nie posługiwała się gwarą i na potrzeby konkursu była w stanie nauczyć się jej tak biegle, by wszystkim słuchaczom wydawała się jej naturalną umiejętnością.

Ciężki to był tydzień, przed samym konkursem” - wspomina nasza Laureatka - „spędziłyśmy z moją instruktorką wiele godzin na szlifowaniu materiału, nie było wcale łatwo, ale sprawiało nam to wiele radości”. Do konkursu Paulinę przygotowywała animatorka Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego Anna Pituła-Biela.

Chwalić trzeba też dwójkę innych laureatów – Dominka Bogdana i Emilię Urbaniec, którzy zajęli równorzędne pierwsze miejsca w tym konkursie i również są wychowankami GOK w Stryszawie. Przygotowaniem tej dwójki zajmowali się poloniści z suskich szkół średnich, do których uczęszczają Dominik i Emilia.

Po tak spektakularnym sukcesie obudził się w całej trójce smak na więcej. Instruktorzy ODK zabierają ich zatem na 32 Posiady Gawędziarskie oraz 30 Przegląd Instrumentalistów do Milówki. Udział w konkursach biorą również instruktorzy, by dodać otuchy swoim wychowankom!

GOK Stryszawa