Pierwszy koncert Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - koncert w Krzeszowie

W niedzielę, 8 maja 2022 o godz. 15.30 w Kościele Parafialnym w Krzeszowie odbył się pierwszy koncert inaugurujący 13. edycję Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem honorowym Jego Magnificencji prof. dr hab. Wojciecha Widłaka – Rektora Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Na koncercie wystąpili uznani artyści związani z AMKP w Krakowie: Zuzanna Hwang - sopran, Tomasz Ślusarczyk - trąbka oraz Wacław Golonka – organy, który jednocześnie jest kierownikiem artystycznym festiwalu i prowadzącym koncerty.

Publiczność jak zwykle mogła usłyszeć bardzo ciekawy program w mistrzowskim wykonaniu. Każdy z koncertów w ramach festiwalu jest inny. W Krzeszowie artyści wykonali utwory barokowe, głównie niemieckich i angielskich kompozytorów i organistów tego okresu. Do najbardziej znanych należą: J. S. Bach i J. F. Haendel., J. Clark. 

W programie znalazła się też kompozycja polskiego przedstawiciela baroku, o. D. Stachowicza „Veni, Veni consolator” na sopran, trąbkę i organy. Na zakończenie publiczność zachwyciła się Arią „Mio tesoro per te moro” skomponowaną przez znanego przedstawiciela włoskiego baroku D. Scarlattiego. 

Koncert dostarczył słuchaczom wielu artystycznych wrażeń i wzruszeń . Zgromadzona publiczność, stęskniona za uczestnictwem w koncertach „na żywo” nagrodziła wykonawców oklaskami na stojąco.

Organizatorzy zaprosili publiczność na kolejne koncerty. Najbliższy odbędzie się już w niedzielę, 12 czerwca br. w Kościele Parafialnym w Stryszawie Górnej. 

Patronat medialny:
Kronika Beskidzka
beskidzka24.pl
sucha24.pl
suchainfo.pl
tuzywiec.pl
Radio Kraków

GOK Stryszawa