Otwarcie wystawy poplenerowej


W piątek, 8 października 2021 o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie, w galerii „Domu Zabawkarza” odbył się uroczysty wernisaż Wystawy poplenerowej. Uczestnicy tego wydarzenia mogli podziwiać prace, które powstały podczas IV Pleneru Malarskiego im. W. Fronta odbywającego się w Stryszawie.

W tym roku, ponad miesiąc wcześniej siedemnastu uczestników pleneru stworzyło i przekazało na wystawę 36 obrazów, z których jeden, wybrany pozostanie u organizatora. Obrazy te wzbogacą już dość pokaźną kolekcję obrazów z poprzednich edycji, które można podziwiać na ścianach w budynkach instytucji kultury, szkołach, Urzędu Gminy w Stryszawie i stryszawskim schronisku młodzieżowym „Pod Jałowcem”.

Podczas uroczystego wernisażu, który został otwarty przez Wójta Gminy Stryszawa - Rafała Laska, zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu stryszawskiej młodzieży z Kapeli „Spod Jałowca” oraz Grupy Artystycznej „Synapsy”, która przypomniała wszystkim w krótkiej prezentacji słowno-filmowej postać patrona pleneru, Władysława Fronta, stryszawskiego malarza, niezwykle wrażliwego i utalentowanego człowieka. Następnie słowa uznania i podziękowania dla artystów, młodzieży i organizatorów skierowała Zofia Jakubowska, najmłodsza córka W. Fronta, która zaszczyciła organizatorów swoją obecnością na wernisażu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że dzięki tym wieloletnim działaniom, pamięć o W. Froncie na nowo „ożyła” i należy je kontynuować .

Uczestnicy wernisażu mieli okazję nie tylko zachwycać się prezentowanym malarstwem, góralską muzyką, ale również kulinarnymi i cukierniczymi wyrobami, ciesząc swoje kubki smakowe podczas degustacji. Specjalnie na wystawę został również przygotowany i rozdysponowany pamiątkowy katalog.

Wystawę można oglądać do końca roku. Organizatorzy serdecznie zapraszają.GOK Stryszawa