Koncert smyczkowy w Stryszawie Górnej

Koncert smyczkowy w Stryszawie Górnej

W niedzielę, 11 lipca 2021 r. w Kościele pw. św. Anny w Stryszawie odbył się trzeci koncert w ramach XII Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpiła Orkiestra Smyczkowa Arco Andare pod dyrekcją Kingi Głowackiej, której skład tworzą utalentowani młodzi muzycy, studenci Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Na organach zagrał dr hab. Wacław Golonka profesor AMKP, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu, a także prowadzącym koncerty. Publiczność mogła usłyszeć utwory na organy z towarzyszeniem orkiestry, na organy, a w ostatniej części na samą orkiestrę smyczkową. Były to dzieła wielkich kompozytorów od baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm, aż po muzykę współczesną. Muzycy zaprezentowali wysoki poziom wykonawczy
i dostarczyli wielu artystycznych wrażeń za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami zgromadzonej na koncercie publiczności.

Nobilitacją dla festiwalu jest objęcie go patronatem honorowym przez Jego Magnificencję, prof. dra hab. Wojciecha Widłaka - Rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie wraz ze współorganizatorami i partnerami już zaprasza na ostatni, zamykający festiwal koncert, który odbędzie się 8 sierpnia o godz. 17.00 w zabytkowym, drewnianym kościele w Lachowicach.

GOK Stryszawa