II koncert Beskidzkiego Festiwalu

II koncert Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę, 9 czerwca w kościele p.w. św. Anny w Stryszawie Górnej odbył się drugi koncert w ramach jedenastej edycji Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem honorowym prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego, rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykonawcami byli młodzi artyści-muzycy, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie tworzący zespół kameralny w składzie: Teresa Łukomska – skrzypce, Anastazja Krewniak – skrzypce, Agnieszka Pawlisz – altówka, Jędrzej Cabaj – kontrabas, Katarzyna Mrozek – obój, Weronika Potępa – obój,Michał Rubin – trąbka manualna oraz Michał Wolan – organy.

Artyści zaprezentowali ciekawy program znanych utworów sięgając do literatury muzycznej baroku takich wybitnych kompozytorów jak G. F. Haendel, J. S. Bach czy mniej znanych przedstawicieli klasycyzmu czeskiego, F. X Brixi po utwór współczesny muzyki filmowej, bardzo znany Obój Gabriela z filmu „Misja”, E. Morricone. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali również prowadzącego koncert dr hab. Wacława Golonki, który jednocześnie jest kierownikiem artystycznym festiwalu. Potrafił on w niezwykle ciekawy sposób wprowadzić publiczność w każdy kolejny utwór.

Każdy koncert Festiwalu jest inny, program jest prezentowany na bardzo wysokim poziomie co czyni, że każdy z koncertów jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, na którym warto być. Publiczność, która przybyła na koncert to prawdziwi melomani i mimo wielu innych ofert spędzenia wolnego czasu wybrała właśnie kontakt z muzyką klasyczną na „żywo”. Zachwycona kunsztem wykonawczym młodych artystów nagrodziła ich gromkimi brawami.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie wraz ze współorganizatorami: Parafią w Zawoi Zakamień i Babiogórskim Centrum Kultury im. dr U. Janickiej – Krzywdy zaprasza serdecznie na trzeci koncert w ramach XI Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej do kościoła w Zawoi Przysłop, 14 lipca br. na godz. 17.00.

GOK Stryszawa