II Festiwal Pieśni Patriotycznej

II Festiwal Pieśni Patriotycznej

7 listopada br. w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego odbył się po raz drugi Festiwal Pieśni Patriotycznej oraz konkurs wiedzy historycznej, którego tematem było Powstanie Styczniowe. Tegoroczną edycję festiwalu zorganizowano w ramach VIII Gminnego Dnia Patriotyzmu. Patronat nad tym dniem objął Wójt Gminy Stryszawa - Rafał Lasek.

Oprócz organizatorów Gminnego Dnia Patriotyzmu słowa do zgromadzonych uczestników skierował Starosta Suski Józef Bałos oraz Senator RP Andrzej Pająk.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział szesnastu wykonawców, w tym siedem zespołów, jeden duet i ośmiu solistów. Uczestników oceniono w trzech kategoriach wiekowych. Po przesłuchaniach komisja postanowiła przyznać miejsca i wyróżnienia oraz dyplomy, nagrody książkowe, bilety do kina i na wycieczkę.

W kategorii: dzieci młodsze - kl. 0 – III

II miejsce: zespół „ZŁOTE NUTKI” (ZSP w Lachowicach)

W kategorii: dzieci starsze- kl. IV - VI

I miejsce: chór „SŁONECZKA” (ZSP w Lachowicach), Anna Pochopień - Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie

II miejsce: zespół „MŁODZI PATRIOCI” (ZSP w Krzeszowie), Anna Gołuszka - ZSP w Krzeszowie

III miejsce: zespół „FORTE” (Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie), Anna Wajdzik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie

Wyróżnienia: Daria Surzyn (Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie), Tomasz Bury (Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie), duet - Zofia i Małgorzata Starosta (Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie).

W kategorii: młodzież - kl. VII - VIII

I miejsce: zespół „PIANO”( Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie), Emila Sumera (Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie), Aleksandra Bogdanik (Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie)

II miejsce: zespół „BIAŁO-CZERWONI” (Szkoła Podstawowa w Kukowie), Iga Prusak (ZSP w Lachowicach)

III miejsce: Paulina Gołuszka (Szkoła Podstawowa w Kukowie)