Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, edycja 2024

Wiele gmin w Polsce organizuje coroczne przeglądy kolęd i pastorałek. Przeglądy te są okazją do artystycznej konfrontacji. We wtorek, 24 stycznia br. również taka konfrontacja w naszej gminie się odbyła. W sali głównej budynku ODK odbył się 23. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda..”.

W przeglądzie wzięło udział siedem zespołów i siedem solistów. Wykonali oni zarówno znane polskie kolędy i pastorałki, jak i zupełnie nowe nieznane utwory w ciekawych opracowaniach wokalno-instrumentalnych. Wszystkim uczestnikom udzielił się radosny, ale tez pełen refleksji, niepowtarzalny nastrój czasu bożonarodzeniowego.

Komisja, w której składzie zasiedli: Krzysztof Górski – muzyk, kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa, Renata Chudzik dyrektor GOK oraz Wojciech Kubasiak - instruktor GOK, multiinstrumentalista i etnograf przyznała następujące miejsca:

w kategorii: dziecięcej - szkoły podstawowe kl. I – V

I miejsce – Antonina Kiepura (SP nr 1 w Stryszawie), Zespół „Forte” (SP nr 2 w Stryszawie)

II miejsce – Tercet - Milena Chowaniak, Justyna Chowaniak, Lena Pluta (SP 1 w Stryszawie), „Kolędnicy” (ZSP w Krzeszowie), „Rozśpiewana 5 klasa” (SP w Kukowie)

III miejsce – Duet „Sisters” (SP SPSK w Kurowie), Karol Karkula (SP w Kukowie)

Wyróżnienie: „Świecące Aniołki” (SP SPSK w Hucisku-Pewelce), Natalia Grubarek (SP nr 1 w Stryszawie)


w kategorii: młodzieżowej - szkoły podstawowe kl. VI - VIII

I miejsce –Chór „Słoneczka” (ZSP w Lachowicach)

II miejsce – Paulina Gołuszka (SP Kuków)

III miejsce – Szymon Ficek (SP nr 2 w Stryszawie)

Wyróżnienie: Emilia Sumera (SP nr 2 w Stryszawie)

Wyróżnienie: Natalia Kozieł (SP nr 2 w Stryszawie)

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przyznano nagrody pieniężne i rzeczowe dla grup. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali.

GOK Stryszawa