Gala Europejskich Dni Dziedzictwa

W środę, 7 grudnia 2022 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Jubileuszowa 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa - „Połączeni dziedzictwem”. Jubileusz był podwójny, gdyż Narodowy Instytut Dziedzictwa, który jest krajowym koordynatorem EDD obchodzi 60 lat swojej misji związanej z dziedzictwem kulturowym.

Na uroczystą galę zostali zaproszeni organizatorzy i koordynatorzy wydarzeń związanych z dziedzictwem kulturowym ze wszystkich województw, również i my. Na gali wręczone zostały podziękowania za zaangażowanie w organizację EDD. Podziękowania z rąk dr hab. Katarzyny Zalasińskiej - Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa odebrała także Renata Chudzik - dyrektor GOK w Stryszawie.

Europejski Dni Dziedzictwa od dekad organizowane są w Polsce zawsze w drugi i trzeci weekend września. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie jako Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej od wielu lat włącza się w wydarzenia Europejskich Dni Dziedzictwa. Odwiedzający są bezpłatnie oprowadzani po wystawach, mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz wielu innych atrakcjach towarzyszących.

GOK Stryszawa