Europejskie Dni Dziedzictwa


W dniach 12-13 września 2020 r. Beskidzkie Centrum Zabawki w Stryszawie po raz kolejny będzie jednym z uczestników Europejskich Dni Dziedzictwa. To wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. 

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Wykaz tegorocznych obiektów województwa śląskiego oraz ofertę Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej odnaleźć można zobaczyć w informatorze, który jest w załączniku poniżej. Zachęcamy do pobrania publikacji i wzięcia udziału w tegorocznych inicjatywach. 

Załączniki

 
edd informator slask internet 25.08.2020 | 13.31 MB
Pobierz