Drugi koncert Beskidzkiego Festiwalu

Drugi Koncert Beskidzkiego Festiwalu

W niedzielę, 27 lipca br. o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop odbył się drugi koncert w ramach XII edycji Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej  i Kameralnej pod patronatem honorowym Jego Magnificencji, prof. dr hab. Wojciecha Widłaka , Rektora Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Już po raz trzeci, po rocznej przerwie, dzięki gościnności Oo. Karmelitów Bosych, którzy są gospodarzami tego urokliwie położonego miejsca w Beskidach oraz dzięki współpracy z Babiogórskim Centrum Kultury im. dr U. Janickiej – Krzywdyfestiwal został poszerzony o koncert w sąsiadującej ze Stryszawą Zawoi Przysłop.

Jak się okazuje koncert w tym wyjątkowym miejscu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców oraz przyjezdnych dostarczając słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń. Tym razem wystąpili muzycy: Wacław Golonka – organy, utytułowany, stale koncertujący artysta, związany z Akademią Muzyczną w Krakowie, który jednocześnie jest kierownikiem artystycznym festiwalu i prelegentem oraz Alicja Matuszczyk – obój, młoda utalentowana artystka, związana z Akademią Muzyczną w Katowicach oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory wybitnych kompozytorów baroku takich jak J.S. Bach czy G. F. Haendel, przedstawicieli impresjonizmu m.in. C. Debussy po muzykę współczesną rosyjskiego kompozytora Dmitrija Dianova. Publiczność wysłuchała utworów organowych oraz na obój z towarzyszeniemorganów. Artyści za swój kunszt wykonawczy zostali docenieni przez licznie zgromadzoną publiczność brawami na stojąco.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie wraz ze współorganizatorami zapraszają na kolejny, trzeci koncert festiwalu, w niedzielę, 11 lipca do kościoła w Stryszawie Górnej. Serdecznie zapraszamy.

GOK Stryszawa