Beskidzki Festiwal - koncert w Stryszawie

W niedzielę, 12 czerwca w kościele p.w. św. Anny w Stryszawie Górnej odbył się drugi koncert XIII Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem honorowym prof. dr hab. Wojciecha Widłaka, rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie.

Prowadzący koncert, który jest jednocześnie kierownikiem artystyczny festiwalu: dr hab. Wacław Golonka, profesor AMKP przedstawił artystów i program koncertu. Wykonawcami byli: Justyna Kusztal - obój, Marcin Wolak - bas i Weronika Karolczuk - organy. Młode artystki, studentki Akademii Muzycznej w Krakowie wystąpiły wspólnie z doświadczonym, znanym w Polsce i za granicą artystą, profesorem AMKP w Krakowie.

Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć utwory kompozytorów okresu baroku, romantyzmu czy reprezentanta polskiego neoromantyzmu Wł. Żeleńskiego w Preludium na temat „Święty Boże, święty mocny” na organy jak również muzykę współczesnego francuskiego kompozytora, organisty i improwizatora J. Langlais.

Kunszt wykonawczy artystów szczególnie można było podziwiać w ostatnim utworze, Kantacie BWV 82 J. S. Bacha na organy, obój i bas. Pięknie brzmiący bas zachwycił słuchaczy, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami. Każdy koncert festiwalu jest inny, prezentowany na bardzo wysokim poziomie co czyni, że każdy z koncertów jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, na którym warto być. Publiczność, która przybyła na koncert to prawdziwi melomani i mimo wielu innych ofert spędzenia wolnego czasu wybrała właśnie kontakt z muzyką klasyczną na „żywo”.

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie wraz ze współorganizatorami: Parafią w Zawoi Zakamień i Babiogórskim Centrum Kultury im. dr U. Janickiej – Krzywdy zaprasza serdecznie na trzeci koncert w ramach XIII Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej do kościoła w Zawoi Przysłop, 10 lipca br. na godz. 17.00. 

GOK Stryszawa