zdjęcie bocianów

Zapowiedź Gwiazdy Południa


STARTUJMY W GWIEŹDZIE POŁUDNIA!


To już piąty rok z rzędu, gdy razem z kolarskim mistrzem Polski Cezarym Zamaną organizujemy Gwiazdę Południa. To najbardziej emocjonująca w kraju górska etapówka. Etapy w Stryszawie odbędą się 9 i 10 lipca.

Po długim okresie oczekiwania w związku z epidemią COVID-19, możemy z radością ogłosić , że i w tym roku zorganizujemy Gwiazdę Południa. Wspólnie z samorządami Makowa Podhalańskiego i Wadowic, starostwem powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz pomysłodawcą zawodów, Cezarym Zamaną przygotowaliśmy dla zawodniczek oraz zawodników cztery pasjonujące etapy, prowadzące po dzikich ścieżkach Podbabiogórza oraz Beskidu Małego. W tym roku Gwiazda Południa odbędzie się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”, co jest oczywistym nawiązaniem do górującego nad okolicą Diablaka.

„Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego i Wadowic, a także starostwu w Suchej Beskidzkiej za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa” – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, Cezary Zamana.

Czterodniowe ściganie rozpocznie się na terenie naszej gminy w czwartek 9 lipca. Pierwszą formą rywalizacji będzie indywidualna jazda na czas. Będziemy również gospodarzami drugiego, piątkowego etapu. Następnie peleton przeniesie się do Makowa Podhalańskiego, by w niedzielę zakończyć się w Wadowicach.

Do pokonania przez cztery dni będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap w Wadowicach ze zboczami Leskowca, przejazdem przez rezerwat Madohora i w okolicach Groni Jana Pawła II. Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń. Dzięki podziałowi na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już sportowych umiejętności), w Gwieździe Południa mogą wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie.

Bardzo istotne jest, że każdy z etapów zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym. Zawodniczkom oraz zawodnikom zapewnimy stuprocentowe bezpieczeństwo.

„Z pewnością od dziś apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie narastał u wszystkich pasjonatów górskiej jazdy.. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni” – dodaje Cezary Zamana.

Więcej informacji o Gwieździe Południa oraz formularz zapisów można znaleźć na www.gory.zamanagroup.pl

Dla mieszkańców powiatu suskiego, przy zapisach na Gwiazdę Południa przysługuje zniżka. Za start w tegorocznej Gwieździe Południa mieszkańcy powiatu suskiego zapłacą 450 złotych (płatność najpóźniej do godz. 10.00 w dniu pierwszego etapu). Aby skorzystać z promocji, należy na adres biuro@ZamanaGroup.pl wysłać skan poświadczenia zamieszkania na terenie powiatu suskiego (do otrzymania w Urzędzie Gminy) i potwierdzenie opłaty.

Dodatkowo, mieszkańcy Stryszawy mogą wziąć udział w etapie, który odbywa się u nich – bez konieczności startu w całej czterodniowej etapówce. Opłata za udział w etapie w Stryszawie wynosi 80 złotych plus 20 złotych za numer startowy. Zapisy dla mieszkańców Stryszawy będą prowadzone bezpośrednio w dniu maratonu na miejscu w biurze zawodów.

Biuro zawodów, meta i start będą podczas każdego dnia zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej (Stryszawa 278b).

Data dodania:

2020-06-30

Autor: