Konkurs ,,Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym ”.

Rozstrzygnięto XVII Gminny Konkurs „Na najpiękniejszy ogród…”

W piątek 17 czerwca komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Stryszawa. Konkurs odbywa się już od kilku lat, są to gminne eliminacje do etapu powiatowego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Wydział Ochrony Środowiska .

Jak każdego roku zgłoszenia przyjmowano  w dwóch kategoriach: ogród przydomowy i gospodarstwo rolne.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 6 ogrodów przydomowych oraz 1obejście w gospodarstwie rolnym. Oceny zgłoszonych ogrodów dokonała komisja konkursowa w składzie: Zuzanna Stachowska – Inspektor Urzędu Gminy w Stryszawie, Aleksandra Cholewka – Konsultant Doradztwa Rolniczego, Marek Chorąży – Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Zdrowia i Rolnictwa. Oceniając ogrody brano pod uwagę m.in.: dobór kwiatów i kolorystykę kompozycji, małą architekturę ogrodową, wykorzystanie walorów dekoracyjnych roślin ozdobnych, utrzymanie czystości na zewnątrz ogrodzenia, ogólny wyraz artystyczny, wykorzystanie odpadów ogrodniczych.  Ponieważ  jednym z celów konkursu jest edukacja ekologiczna punktowano również  segregacje odpadów powstających w gospodarstwie,  ich regularne oddawanie,  podłączenie nieruchomości do kanalizacji  lub wyposażenie w zbiornik bezodpływowy oraz regularne jego opróżnianie potwierdzone rachunkami.

Największa liczba punktów, a tym samym zwycięstwo przypadło Panu Januszowi Kwapisz z Huciska - w kategorii  ogród przydomowy oraz  Pani Wiesławie Popielarczyk ze Stryszawy - w kategorii obejście gospodarskie.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas  sesji Rady Gminy Stryszawa. Laureaci etapu gminnego przechodzą do etapu powiatowego. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.