Czyste powietrze - spotkanie informacyjne

„Czyste Powietrze” - spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Stryszawa

Wójt Gminy Stryszawa serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla Mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”,

które odbędzie się 25 marca 2019 r. o godz. 15:00 w hali sportowej Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie.

Spotkanie poprowadzą pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy zaprezentują założenia Programu „Czyste powietrze”, omówią rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działania te nie tylko pomaga chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

lub portalu Beneficjenta: https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/wymagana-dokumentacja

Załączniki

 
wfosigw logo.jpg 12.03.2019 | 23.97 KB
Pobierz
 
plakat2 1.jpg 12.03.2019 | 154.62 KB
Pobierz
Data dodania:

2019-03-12

Autor: