Gmina Stryszawa zaprasza do udziału w szkoleniach

OGŁOSZENIE

Gmina Stryszawa zaprasza do udziału w kursach szkoleniowych online!

W ramach udziału Gminy Stryszawa w mikroprojekcie „Słowacko-Polski Uniwersytet Wiejsky” chcemy zaproponować mieszkańcom Gminy w wieku 50+ udział w bezpłatnych szkoleniach w formie online, które przyczynią się do integracji społecznej oraz zaktywizują mieszkańców naszej Gminy.

Dla kogo szkolenia?

Główną grupą docelową są mieszkańcy miejscowości należących do Gminy Stryszawa, którzy należą do kategorii wiekowej 50+. Mieszkańcy ci będą mogli w ramach udziału w szkoleniach zdobyć potrzebne wiadomości i umiejętności, które ułatwią im życie na wsi i zwiększą tym samym ich szanse na rynku pracy lub szanse na samozatrudnienie (w ramach rozwoju własnej działalności gospodarczej).

Tematyka kursów szkoleniowych

  • Gospodarka na wsi (tematy: Ogrodnictwo, Projektowanie ogrodów i architektura krajobrazu, Rolnictwo ekologiczne, Hodowla na wsi – uprawa tradycyjnych gatunków, Hodowla tradycyjnych zwierząt na pograniczu polsko-słowackim).
  • Kompetencje cywilizacyjne mieszkańców wsi (tematy: Technologie informacyjne i komunikacyjne, Prawo, Podstawy ekonomii i rachunkowości, Oszustwa i obrona przed nimi).
  • Tradycje i tradycyjne rzemiosła wiejskie oraz ich wykorzystanie w celu prowadzenia działalności gospodarczej na wsi (tematy: Tradycyjna kuchnia, Tradycyjne rzemiosła, Dawne sposoby i formy wytwarzania wyrobów rzemieślniczych, Prowadzenie działalności gospodarczej na wsi).

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Stryszawie z Panią Justyną Habowską-Kardaś, aby wziąć udział w kursach szkoleniowych należy wypełnić ankietę rekrutacyjną dostępną poniżej.

Wzory ankiet rekrutacyjnych do pobrania również w Urzędzie Gminy Stryszawa – pokój nr 10B.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 33/ 876 77 25 lub droga mailową na adres: jhabowska@stryszawa.pl lub sekretariat@stryszawa.pl.

Każdy uczestnik kursów szkoleniowych otrzyma dokument potwierdzający ukończenie kursu kształceniowego wraz z opisem jego zakresu. Dokument ten absolwenci kursów będą mogli wykorzystać szukając zatrudnienia oraz podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami.

Nabór uczestników prowadzony jest w terminie: od 01.02.2021 r. do 07.07.2021 r.

Załączniki

 
Ankieta rekrutacyjna Polsko Słowacki Uniwersytet Wiejsky.docx 27.07.2021 | 87.90 KB
Pobierz
Data dodania:

2021-02-01

Autor: