Czyste Powietrze - konsultacje z mieszkańcami


Wójt Gminy Stryszawa informuje, że w dniu 16.04.2019 r. w Urzędzie Gminy Stryszawa odbędą się indywidualne konsultacje mieszkańców Gminy Stryszawa z pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Konsultacje dotyczyć będą Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. W sprawie uzgodnienia szczegółowych godzin spotkania prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Stryszawa pod numerem telefonu: 33 876 77 25.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działania te nie tylko pomaga chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

lub portalu Beneficjenta: https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/wymagana-dokumentacja

Data dodania:

2019-04-08

Autor: