tło strony
zdjęcie bocianów

Wernisaż III Pleneru Malarskiego im. W. Fronta

III Plenery Malarskie im. Władysława Fronta w Stryszawie.

Tegoroczny wernisaż prac powstałych w ramach III plenerów odbył się 8 listopada. W sali wystawowej GOKu zaprezentowano 35 obrazów, których autorami było siedemnastu artystów, w tym jeden z Ukrainy.

Plenery to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie w roku 2014. Wtedy to rozpoczęto odkrywanie znanego lecz nieco zapomnianego malarza ze Stryszawy - Władysława Fronta i od tego czasu trwa promocja tego wyjątkowego artysty, obdarzonego samorodnym talentem oraz jego twórczości.

W roku 2015 zorganizowano w Stryszawie pierwszą edycję pleneru, który oprócz popularyzacji życia i twórczości
W. Fronta był odpowiedzią na potrzebę integracji lokalnego środowiska malarzy.

Tegoroczne wszystkie prace powstawały w okresie między 29 września, a 4 października 2019 r. Podążając śladami W. Fronta artyści spotkali się z jego rodziną, otrzymali wydane o malarzu publikacje, a następnie przez kilka dni szukali ciekawych miejsc, których nie brakuje na terenie gminy Stryszawa. Malowali górskie pejzaże, kościoły, zabytki. W większości przypadków to obrazy olejne i akryle, choć wśród uczestników znalazło się kilku akwarelistów, a także artyści posługujący siępastelem i techniką mieszaną.

Każdy z uczestników pleneru pozostawił jedną ze swoich prac organizatorowi, natomiast drugą przekazał na czas organizacji wystawy poplenerowej, którą będzie można oglądać w galerii Gminnego Ośrodku Kultury w Stryszawie do końca 2019 r.

GOK Stryszawa