tło strony
zdjęcie bocianów

Ostatni Koncert Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Ostatni koncert w ramach Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę, 04 sierpnia br. o godz. 17.00 w zabytkowym, przepięknym, drewnianym kościele w Lachowicach odbył się ostatni w tym roku koncert w ramach XI Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem honorowych prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego,rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert zamykający tegoroczny festiwalbył wyjątkowy i niepowtarzalny zarówno pod względem wykonawczym jak i programowym. Organizatorzy i kierownik artystyczny festiwalu – dr hab. Wacław Golonka czuwają nad tym, aby każdy koncert był artystycznym wydarzeniem na wysokim poziomie wykonawczym. Artyści wystąpili w składzie: Adrianna Maria Kafel - suka biłgorajska, sopran, Marcin Wolak - bas i Wacław Golonka- organy i prowadzenie.

W programie obok muzyki dawnej, znalazły się utwory organowe czeskich kompozytorów XVIII w. , a także kompozycje polskich romantyków: F. Chopina i S. Moniuszki. PieśniS. Moniuszki, ojca polskiej opery narodowej szczególnie poruszyły zgromadzoną publiczność.Z wielkim zaciekawieniem spotkały się utworygrane na suce biłgorajskiej - staropolskim, smyczkowym instrumencie muzycznym, budową przypominającym skrzypce.

Wyjątkowy koncert połączony z urokliwymmiejscem sprawił, że kolejny raz publiczność wyniosła wiele niezapomnianych wrażeń, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Kończąc jedenastą edycję festiwalu Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie dziękujekierownikowi artystycznemu festiwalu, artystom, współorganizatorom, partnerom za współpracę oraz publiczności, dla której organizowane są koncerty za udział.

Organizatorzy po raz kolejny przekonali się, że koncerty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a Festiwal z roku na rok zyskuje nowych odbiorców, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną edycję festiwalu w przyszłym roku.

GOK Stryszawa