tło strony
zdjęcie bocianów

Dożynki Gminne

XII Dożynki Gminne


W niedzielę 21 sierpnia br. już po raz dwunasty odbyły się Gminne Dożynki. Tym razem zorganizowano je w Krzeszowie, a rozpoczęły się one uroczystą Mszą Św. w tamtejszym kościele parafialnym. Tuż po niej barwny korowód z wieńcami przeszedł z kościoła na plac remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie. Przybyłych gości przywitał sołtys Krzeszowa Adam Hadka. Wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek uroczyście otwarł dożynki i przyjął chleb od starostów. Głos zabrali również: Starosta powiatu suskiego Tadeusz Gancarz oraz poseł na Sejm RP Andrzej Pająk. 
Koncerty na scenie rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta, która m.in. zaprezentowała melodie związane 
z Papieżem Janem Pawłem II oraz tzw. Intradę czyli wiązankę najbardziej znanych melodii góralskich.
Poza orkiestrą na scenie pojawił się Dziecięcy Zespół Regionalny „Stryszawskie Gronicki”, Młodzieżowa Kapela Ludowa ze Stryszawy oraz kapela góralska „Harat”, która oprócz występu estradowego zabawiła gości prowadząc biesiadę z konkursami i dowcipami.
Podczas trwania imprezy powołane przez organizatora Jury wybrało najlepszy wieniec tradycyjny 
i wieniec współczesny. Najpiękniejszy wieniec tradycyjny przygotowało Sołectwo 
Targoszów, natomiast nagroda za najlepszy wieniec współczesny przypadła gospodarzom tegorocznych dożynek - Sołectwu Krzeszów. Oba wieńce zostały wytypowane do reprezentacji naszej gminy w Dożynkach Powiatowych, które odbędą się już 4 września w Bieńkówce. 

Jako przedostatni na scenie wystąpił zespół „La Bamba” prezentujący muzyczną podróż przez świat, prezentując szczególnie muzykę włoską. Imprezę zakończył wieczorny festyn. 
Organizatorzy: Sołectwo Krzeszów, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa, Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie, OSP Krzeszów, Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Urząd Gminy w Stryszawie.