zdjęcie bocianów

Światełko Pokoju 2019

Wójt Gminy Stryszawa przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

20 grudnia br. harcerze z 10 DH "ZIMBA" z Kurowa, na czele z dh Jerzym Szwed, przekazali na ręce Wójta Gminy Stryszawa Rafała Lasek Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odebrali światło z rąk skautów słowackich na Krzeptówkach w Zakopanem w niedzielę rano (15.12.2019 r.), uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Krakowa i społeczności odbyło się tego samego dnia w Krakowie. Stamtąd rozpoczęło swoją wędrówkę po kraju - w tym roku pod hasłem „Światło, które daje moc", które nawiązuje do słów Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach w 1979 r.

Dzięki 10 DH "ZIMBA" z Kurowa należącej do Związku Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Krakowska, Hufiec Ziemi Wadowickiej, Betlejemskie Światło Pokoju trafia do naszej społeczności już od 2011 roku.


Data dodania:

2019-12-20

Autor: